Wat zijn de kosten om rekening te houden bij het maken van een storing?

4

Ik probeer te bepalen welke soorten jam bijzonder kosteneffectief zijn om thuis te maken.

Ik heb een paar apparaten gekregen voor het maken van jam en ik kijk er naar uit om aan de slag te gaan.

We hebben op dit moment geen tuin, dus we kunnen onze eigen vruchten niet verbouwen. Ik heb bramen zien groeien in de buurt van ons, dus ik zal het proberen, maar ik wil ook andere soorten jam proberen.

    
reeks Bluebelle 04.09.2010 / 05:17

3 antwoord

6

Kosten om rekening te houden bij het maken van een storing:

Eenmalige kosten

  • Drukvat
  • Waterbak
  • Grote pot om vast te maken in
  • Zeef (kan een vergiet-achtig voorwerp gebruiken of iets als een Squeez-o)
  • Kruikrek dat in de kan kan worden geplaatst
  • Jar lifter
  • Trechter
  • Jars
  • Containers in vriesbakken
  • Jar gaat over

Terugkerende kosten

  • Kruikendeksels
  • Fruit (u kunt vaak vrij goedkoop fruit in bulk krijgen in een boomgaard)
  • Pectine
  • Suiker
  • Specerijen
  • Energiegebruik (kachel)

Vergelijk de kosten voor diepvriesjam (geen conservenblad nodig), jam in drukconserven (drukflessen zijn duur) en ingeblikte jam in waterbad. Vergelijk ook voor recepten die vs vs geen pectine bevatten.

Als u veel van de eenmalige kostenitems gratis kunt krijgen (waarschijnlijk op oma's zolder) en als u de terugkerende kostenartikelen in de uitverkoop (of uit uw eigen tuin) kunt krijgen, kunt u waarschijnlijk komen dicht bij commercieel geprijsde jam.

Persoonlijk kijk ik hier naar:
A) De kosten van het artikel dat ik normaal in de winkel zou kopen - generiek, goedkoop merk. Laten we die prijs X noemen.
B) De kosten van het artikel dat ik wou dat ik kon kopen in de winkel - het echt goede spul. Die prijs is meestal ongeveer 2x tot 3x.
Dan is mijn doel om goedkoper te zijn dan 2x.

Nog een kosten-overweging Als u zelfgemaakte jam als vakantiegeschenken geeft, kunt u minder uitgeven dan u anders aan een geschenk zou doen, en dat levert u extra besparingen op.

    
antwoord gegeven 27.08.2010 / 22:49
4

Potten zijn erg duur, maar ze zijn een eenmalige kost (als je ze niet breekt of weggeeft). Als u ze ooit in de uitverkoop of bij een garageverkoop ziet, klik ze dan op.

Pectine is een relatief dure terugkerende kost. Er is geen manier om deze te omzeilen. Het gaat niet in de uitverkoop. Ooit.

Het fruit kan duur zijn of niet. Gebruik wat je beschikbaar hebt. Fruit dat een zeer goede verkoop oplevert of dat bij u in de buurt kan worden verzameld, is uiteraard het beste.

Ik verzamel wilde druiven en dauwbollen hier in Texas. Ik heb ook een perzikboom. We gaan soms naar aardbeienkwekerijen waar je zelf kunt kiezen en dat doen.

Wat de economie betreft, tenzij u het fruit gratis krijgt, is de jam die u in de winkel koopt goedkoper. We maken vaak jam omdat we zelfgemaakte jam kunnen maken die beter is dan alles in de winkel. Als we bijvoorbeeld onze eigen aardbeien plukken, wordt het duurder dat aardbeiensam goedkoop wordt, maar we plukken al overrijpe bessen en maken een jam waardoor de winkel oneetbaar wordt gekocht in vergelijking.

Blackberry-jam is heel gemakkelijk te maken en het recept en de aanwijzingen die bij de pectine horen, zijn voldoende. Als je het fruit in de siroop kookt, haal dan een aantal zaadjes eruit. Delicious.

    
antwoord gegeven 27.08.2010 / 21:13
2

Hier is de staat Washington, het is nu BLACKBERRY TIME! Het grootste deel van het jaar haat ik ze, probeer de wijnstokken terug te doden (dit jaar zijn de bramen van de Himalaya helemaal gek geworden, waarschijnlijk groeien sommige wijnstokken iedere nacht een voet - van onze 2 hectare is meer dan een halve hectare niet ontoegankelijk vanwege hen). ECHTER, nu zijn de bessen rijp! Dus als je de bessen gratis kunt krijgen, vooral in grote hoeveelheden, is het misschien rendabeler. Ik zeg dit omdat de hoogwaardige 'boutique' jam die je in de winkel ziet voor $ 4- $ 6 / kleine pot kan worden gedupliceerd met echt goed vers geplukt fruit. De totale kosten kunnen hoger zijn dan het kopen in de winkel, maar er is niets zo goed als jam gemaakt van echt rijp fruit van goede kwaliteit.

Ik ben opgegroeid met het helpen van mijn grootmoeder om jam in het hete water te maken. Geweldig.

bewerken: ik zou eraan willen toevoegen dat u de totale kosten lager zou kunnen krijgen dan wat u in een winkel zou betalen als u een voldoende grote batch kunt maken, vooral als u wat benodigdheden kunt krijgen via (ahem) C *** * sLijst voor goedkoop.

nog een bewerking: iemand heeft deze als cadeau gebruikt, wat een echt wonderbaarlijk iets kan zijn. Als je $ 5 in een winkel spendeert voor een trinket, en geeft als "het" kerstcadeau, zou het waarschijnlijk behoorlijk goedkoop zijn (en als hetzelfde worden ontvangen). Besteed $ 4 en wat liefdewerk aan het maken van een halve pint van persoonlijke labelontwerper jam - zonder label, vaak - en je geliefden zullen blij zijn. Het gaat vooral heel ver om te geven op uitgebreide familiefeesten, waarbij van u verwacht wordt dat u iets meeneemt voor veel mensen die u zelden ziet.

    
antwoord gegeven 06.09.2010 / 19:27